GEOINFORMACJA
STUDIA MAGISTERSKIE 3-semestralne
w trybie STACJONARNYM
Nowa oferta dydaktyczna od lutego 2024
INFORMACJE O KIERUNKU
Studia magisterskie na kierunku Geoinformacja nastawione są na dostarczenie wiedzy na temat:
- procesu pozyskiwania danych geoprzestrzennych oraz algorytmów ich przetwarzania, w tym sztucznej inteligencji oraz
- wykorzystania geoinformacji do rozwiązywania problemów w badaniach naukowych, środowisku przyrodniczym, gospodarce i biznesie.
Studia magisterskie na kierunku Geoinformacja pozwalają na kształtowanie swojego wykształcenia w 3 profilach:
- moduł analizy geoprzestrzenne stanowi odpowiedź geoinfomacji na wyzwania współczesnego świata, w kwestiach związanych ze zmianami globalnymi, geozagrożeniami, czy ochroną infrastruktury krytycznej
- moduł teledetekcja to odpowiedź na dostępność nowoczesnych metod pozyskiwania danych przy pomocy licznych sensorów i globalnych baz danych teledetekcyjnych.
- moduł geoinformatyka nastawiony jest na wykorzystanie algorytmów przestrzennych, w tym narzędzi sztucznej inteligencji we współczesnej geoinformacji.
Student studiów II stopnia na kierunku Geoinformacja wybiera jeden z 3 modułów, oraz uzupełnia ten wybór przedmiotami z pozostałych modułów oraz przedmiotami z listy przedmiotów fakultatywnych oraz wydziałowej listy wykładów monograficznych.
Nowym podejściem w programie studiów jest wprowadzenie ćwiczeń realizowanych w ramach modułów kształcenia w formie zdalnej.
Typowe miejsca/stanowiska pracy
Studia magisterskie poprzez projektowy charakter studiów przygotowują do pracy w zespołach interdyscyplinarnych na styku nauki, praktyki i biznesu.
- Interdyscyplinarne zespoły zajmujące się tworzeniem systemów oraz oprogramowania do zaawansowanego zarządzania danymi przestrzennymi
- Analitycy danych (Data Scientist, GeoData Scientists ) w zakresie specjalistów do analizy danych przestrzennych, w tym danych teledetekcyjnych
- Wykonywanie analiz przestrzennych dla administracji publicznej / firm konsultingowych (ochrona i zarządzanie środowiskiem)
- Tworzenie ekspertyz ds. GIS w zespołach zajmujących się infrastrukturą krytyczną
- Programiści sztucznej inteligencji, Programiści aplikacji GIS np. aplikacje do analizy geokodowania danych
Więcej informacji
Program studiów wraz z sylabusami: https://sylabus.amu.edu.pl/pl/1/19/3/9/8/34