TURYSTYKA I REKREACJA
STUDIA LICENCJACKIE 6-semestralne
w trybie STACJONARNYM i NIESTACJONARNYM
INFORMACJE O KIERUNKU

Profil absolwenta
Jako absolwent/ka studiów I stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, posiadasz wszechstronną wiedzę, która otwiera przed Tobą szerokie możliwości zawodowe w branży turystycznej i rekreacyjnej. Dzięki ścisłej współpracy z praktykami biznesu przy tworzeniu programów studiów, Twoje umiejętności i kompetencje są dostosowane do aktualnych potrzeb rynku. Interdyscyplinarny charakter turystyki, w połączeniu z wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych, kulturoznawstwa, ekonomii i prawa, sprawia, że z łatwością odnajdujesz się w różnych branżach, co daje Ci przewagę na rynku pracy.
Połączenie solidnej wiedzy akademickiej z praktycznymi umiejętnościami zdobytymi podczas krajowych ćwiczeń terenowych z pilotażu i przewodnictwa turystycznego oraz staży zawodowych w hotelach i biurach podróży, wyróżnia Cię na tle innych absolwentów podobnych kierunków. Masz możliwość wyboru jednej z wielu specjalności, takich jak: hotelarstwo i turystyka zdrowotna; turystyka aktywna; zarządzanie eventami; zarządzanie bezpieczeństwem turystów w sytuacjach kryzysowych, czy sino- i nippoturystyka, co pozwala Ci ukierunkować karierę zawodową i stać się cenionym specjalistą. Dodatkowo, bogaty system wymiany studenckiej w ramach umów bilateralnych, programu Erasmus+, MOST oraz Edukacja, umożliwia międzynarodową wymianę doświadczeń, wiedzy i umiejętności, zapewniając Ci niezbędne kompetencje do pracy w wielokulturowym, zróżnicowanym środowisku. Posiadasz także umiejętności w zakresie systemów informacji geograficznej.
Gdzie możesz pracować jako absolwent/ka studiów I stopnia kierunku Turystyka i Rekreacja na UAM:
- biura podróży, agencje turystyczne, restauracje, hotele i inne obiekty noclegowe i gastronomiczne,
- praca w charakterze pilota, przewodnika turystycznego, animatora czasu wolnego, animatora i instruktora rekreacji ruchowej,
- praca w branży MICE (organizacja eventów, konferencji itp.), w firmach zajmujących się consultingiem dla branży turystycznej,
- jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury i związane z ochroną przyrody, organizacje i stowarzyszenia turystyczne.