Szymon Świątek laureatem programu stypendialnego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dla Doktorantów UAM 2023!

22 listopada br.,  w murach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przyznano Stypendia Fundacji UAM dla Doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wyłoniono 10 Laureatów, którym przyznano stypendia o łącznej wartości 200 000 złotych.

Jednym z 10 był mgr Szymon Świątek, doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych UAM, realizujący swój doktorat na naszym Wydziale, pod opieką naukową prof. dr hab. Małgorzaty Pisarskiej-Jamroży i dr hab. Karoliny Lewińskiej prof. UAM.

W spotkaniu wzięła udział Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Bogumiła Kaniewska, która wspólnie z prof. Hieronimem Maciejewskim – Prezesem Fundacji UAM i Dyrektorem PPNT wręczyli nagrody tegorocznym Laureatom.

Warto zauważyć, że kryteria, na podstawie których Kapituła Konkursu oceniała kandydatów to: znaczenie badanego problemu dla społeczeństwa lub gospodarki, możliwy wpływ badań na rozwiązanie tego problemu, szanse na wdrożenie opracowywanego rozwiązania czy metody, innowacyjność i wreszcie odniesienie do celów zrównoważonego rozwoju.

GRATULUJEMY!!!!