Pierwszy Impact Factor dla Quaestiones Geographicae

Czasopismo geograficzne Quaestiones Geographicae powstałe w 1974 roku uzyskało swój pierwszy Impact Factor równy 1 (5-letni IF = 1,2) wyliczony przez Journal Citation Reports 2023 firmy ClarivateTM. Podstawową misją Quaestiones Geographicae jest pomoc polskim i zagranicznym naukowcom w promowaniu ich osiągnięć w światowym środowisku naukowym.

Quaestiones Geographicae publikuje wyniki badań cieszących się dużym zainteresowaniem w następujących dziedzinach: geografia fizyczna, geografia społeczno-ekonomiczna, gospodarka przestrzenna i planowanie przestrzenne, GIS i geoinformacja, zrównoważony rozwój (w tym rozwój regionalny i lokalny), nauka o środowisku oraz turystyka i rekreacja. Przesyłane artykuły mają szerokie podstawy teoretyczne i metodologiczne w naukach o Ziemi, przeglądy i studia porównawcze, które są interesujące dla międzynarodowego czytelnika i mają znaczenie teoretyczne i/lub praktyczne. Quaestiones Geographicae ukazuje się jako anglojęzyczny kwartalnik w wersji drukowanej przez Bogucki Wydawnictwo Naukowe oraz w wersji elektronicznej na platformie Sciendo (https://sciendo.com/journal/QUAGEO). Jego założycielem i pierwszym redaktorem był profesor Stefan Kozarski. Obecnie w składzie redakcji są profesorowie Joanna Dominiak, Andrzej Kostrzewski (redaktor naczelny), Monika Rzodkiewicz, Krzysztof Stachowiak i Zbigniew Zwoliński. Czasopismo jest wspólnym przedsięwzięciem Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.