Szkolenie - Efektywna komunikacja - jak skutecznie komunikować się w zespole

Szkoła Nauk Przyrodniczych ogłasza nabór studentów/studentek Wydziału Biologii i Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na szkolenie z zakresu: „ Efektywna komunikacja - jak skutecznie komunikować się w zespole".

Szkolenie finansowane jest ze środków pozyskanych przez Szkołę Nauk Przyrodniczych z Konkursu projakościowego (III edycja) organizowanego w ramach projektu „UNIWERSYTET JUTRA II - zintegrowany program rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Szkolenie dotyczy dwóch grup studentów z WB i WNGiG (grupy mieszane, każdy wydział ma zapewnione 50% miejsc, 1 grupa = 15 osób).

Terminy szkoleń:

1 kwietnia 2023 r.- godz. 8.30-14.30- przesyłanie zgłoszeń do 25 marca

13 maja 2023 r.- godz. 8.30 -14.30 - przesyłanie zgłoszeń do 30 kwietnia

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy opiekuna projektu - prof. UAM dr hab. Iwona Hildebrandt-Radke: hilde@amu.edu.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, rok i kierunek studiów oraz wybrany termin szkolenia.

O przyjęciu na szkolenie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Celem warsztatu/szkolenia będzie praktyczna nauka umiejętności społecznych potrzebnych do pracy w zespole, po to by skuteczniej przekazywać informacje i efektywniej wykonywać zadania. Efektem szkolenia będzie uświadomienie sobie własnych niedostatków komunikacyjnych, ich wyeliminowanie oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych niezbędnych w pracy zespołowej. Takich umiejętności jak: dyskusja w grupie, informacja zwrotna, aktywne słuchanie, zachowania empatyczne, tworzenie profesjonalnych komunikatów z dbałością o ich zrozumienie i zapamiętanie oraz rozwiązywanie konfliktów.

Efektem szkolenia będzie wzmocnienie współpracy i efektywności pracy w zespole, co przyczyni się do podniesienia jakości zajęć realizowanych w programach studiów na WB i WNGiG. Nabyte w czasie szkolenia umiejętności będą przydatne w dalszej pracy zawodowej.

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma certyfikat.

Regulamin uczestnictwa w projekcie

1. Uczestnikami szkolenia mogą być studenci, którym do końca zakończenia kształcenia pozostały maksymalnie 4 semestry (na studiach I i II stopnia).
  2. Uczestnicy szkolenia przechodzą bilans kompetencji przed i po zakończeniu szkolenia.
  3. Uczestnikiem szkolenia mogą studenci, którzy nie otrzymali wcześniej wsparcia w ramach I i II edycji konkursu projakościowego.
  4. Uczestnicy zobowiązani są do podpisania deklaracji o uczestnictwie w projekcie i oświadczenia RODO

Prorektor Szkoły Nauk Przyrodniczych Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Szkolenie.pdf 7.03.2023 Jacek Zwoliński