Szanowni Państwo, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Hydrologów Polskich pragnę niniejszym poinformować o ogłoszeniu XIV edycji konkursu im. prof. Kazimierza Dębskiego na najlepszą pracę dyplomową z zakresu hydrologii.

Konkurs ma na celu zachęcenie studentów do wykonywania prac na wysokim poziomie merytorycznym  oraz  propagowanie najnowszych metod badawczych i obliczeniowych w hydrologii. Celem konkursu jest także zainteresowanie studentów i absolwentów szkół wyższych problematyką z zakresu hydrologii i zastosowania jej w szeroko pojętej inżynierii i gospodarce wodnej,  gospodarce  przestrzennej oraz ochronie i inżynierii środowiska.

Zgodnie z regulaminem, pracę na Konkurs zgłasza jej opiekun (jedną w danej edycji). Praca powinna być obroniona na ocenę dobrą plus (4,5) w roku akademickim 2020/2021. Wniosek- zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres korespondencyjny Stowarzyszenia Hydrologów Polskich: info@shp.org.pl

Szczegółowy regulamin Konkursu oraz wyniki poprzednich edycji znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: https://shp.org.pl/konkurs-im-k-debskiego/

W dotychczasowych trzynastu konkursach wyróżniono 39 prac absolwentów reprezentujących następujące uczelnie:

- Akademię Górniczo-Hutniczą im. St. Staszica w Krakowie,

- Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku Białej,

- Politechnikę Krakowską,

- Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,

- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu,

- Uniwersytet Jagielloński,

- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,

- Uniwersytet Opolski,

- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu,

- Uniwersytet Technologiczno- Przyrodniczy w Bydgoszczy,

- Uniwersytet Warszawski,

- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,

- Uniwersytet Łódzki.

Termin nadsyłania prac dyplomowych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich i prac końcowych  na  studiach  podyplomowych)   na   Konkurs   w   obecnej   edycji   upływa dnia  31 stycznia 2022 r. (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia na adres mailowy SHP). Będę zobowiązany za rozpowszechnienie informacji o Konkursie wśród potencjalnie zainteresowanych studentów i nauczycieli akademickich.

Andrzej Wałęga
Prezes Stowarzyszenia Hydrologów Polskich