Data publikacji w serwisie:

Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. To często stan ulotny, mający bardzo zindywidualizowany charakter. Chociaż równowadze psychicznej poświęca się tak wiele publikacji, często zapominamy, by zadbać o ten aspekt naszego zdrowia. Ponadto, pandemia COVID-19 spowodowała globalny kryzys w tym obszarze, ale jednocześnie uświadomiła nam jak ważna jest dbałość o psyche.

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami organizują w piątek 21 października br. wydarzenie Głowa do góry! Dzień Zdrowia Psychicznego.  Jednocześnie informujemy, że dzień 21.X jest dniem Rektorskim wolnym od zajęć.

Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Szamarzewo, obiektach sportowych UAM oraz Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu przez cały dzień.

By umożliwić wszystkim studentom wzięcie udziału w wydarzeniu, Jej Magnificencja prof. Bogumiła Kaniewska postanowiła ogłosić dzień rektorski z okazji wydarzenia Głowa do góry!

Program warsztatów i wykładów dostępny jest poniżej. Rejestracji na wybrane zajęcia w Poznaniu należy dokonać na stronie ul.amu.edu.pl, a zapisu na zajęcia na Wydziale Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu za pośrednictwem formularza rejestracyjnegoZobacz instrukcję rejestracji

Zapisy trwają do środy 19 października do godz. 12 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc.

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty zajęć i zadbania o swoją zdrową głowę!

Zobacz program wydarzeń:


Oficjalne otwarcie wydarzenia rozpocznie się o godz. 9:00 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na kampusie Morasko:

Przywitanie przez Władze UAM

Przemówienie prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej, Rektor UAM

Przemówienie prof. dr hab. Joanny Wójcik, Prorektor ds. studenckich i kształcenia

Powitanie przez Julię Przybyłowską, przewodniczącą Samorządu Studenckiego

Sesja naukowa 

Co wpływa na dobrostan w okresie wczesnej dorosłości – prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska

Oblicza problemów studentów i kierunki pomocy (wyniki badań) – prof. UAM dr hab. Emilia Soroko (współ. Dominika Górska, Lidia Cierpiałkowska)

Gry wideo w kontekście zdrowia psychicznego. Najnowsze perspektywy – prof. UAM dr hab. Łukasz Kaczmarek

Panel: Kierunki pomocy psychospołecznej i terapeutycznej – jak to pomaga?

Uczestnicy Agata Kaźmierska (modalność psychodynamiczna), Julita Wojciechowska (modalność psychospołeczna), Aleksandra Jasielska (modalność poznawcza), Dominiak Górska (modalność integracyjna), Nadia Kruszyńska (grupy wsparcia), Andrzej Mackiewicz – (farmakoterapia)