English version Mapa strony
  • Strona główna
  • Dla kandydata
  • Dla studenta
  • Dla doktoranta
  • Dla pracownika
  • Studia podyplomowe
  • USOS
  • APD
WNGiG
Aktualności Nauczanie zdalne Zespół dziekański Struktura organizacyjna Stacje terenowe Rada naukowa dyscypliny nauki o Ziemi i środowisku Czasopisma Konferencje Rady programowe kierunków studiów Biuro Obsługi Wydziału Biuro Obsługi Studenta Kontakt i dojazd Sprawy BHP Historia Biblioteka Collegium Geographicum Muzeum Ziemi
Szybkie linki
Struktura organizacyjna UAM Szkoła Nauk Przyrodniczych Baza Wiedzy UAM Biblioteki USOS Archiwum Prac Dyplomowych ERASMUS+ Książka adresowa
 
Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Strona główna Test poziomujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia
Test poziomujący dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia
Wiadomość, opublikowana 23-12-2020

W dniu 21 grudnia 2020 r. na platformie Moodle zostaną uruchomione testy poziomujące z języków obcych obowiązujące w roku akademickim 2020/2021. Wszyscy studenci I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są do rozwiązania testu obowiązkowo z jednego języka obcego odpowiadającego lektoratowi, który rozpoczną od drugiego semestru studiów.

Testy poziomujące zostały przygotowane z następujących języków obcych:

- języka angielskiego,

- języka francuskiego,

- języka hiszpańskiego,

- języka niemieckiego,

- języka rosyjskiego,

- języka włoskiego.

Logowanie do testów poziomujących:

  1. Należy wejść na stronę: http://testyjezykowe.amu.edu.pl
  2. Logowanie na test poziomujący na platformie Moodle odbywa się w identyczny sposób jak logowanie do studenckiego konta w systemie USOSweb (login: PESEL, hasło: hasło do systemu USOSweb).
  3. Po zalogowaniu należy zapoznać się z informacją wprowadzającą oraz z listą lektoratów prowadzonych na poszczególnych wydziałach.
  4. Następnie należy rozwiązać jeden test z wybranego języka, z puli języków oferowanych przez wydział.

Termin wykonania testu poziomującego:

Od 21 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Student, który nie wykona testu poziomującego, nie zapisze się na lektorat z języka obcego.

Dodatkowe informacje na temat testów poziomujących:

Celem testu poziomującego jest określenie poziomu znajomości języka obcego w odniesieniu do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ) oraz przydzielenie studentowi żetonu z danego języka na odpowiednim poziomie.

Przystąpienie do testu poziomującego jest obowiązkowe dla wszystkich studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. 

Test obejmuje rozumienie tekstu pisanego, znajomość gramatyki i słownictwa, znajomość zasad słowotwórstwa oraz umiejętność reagowania w sytuacjach z życia codziennego. Nie są testowane umiejętności rozumienia
ze słuchu ani posługiwania się językiem w mowie. Test nie diagnozuje również znajomości specjalistycznego języka akademickiego. 

Test składa się ze 100 zadań, za każde zadanie można otrzymać 1 punkt, czyli maksymalnie 100 punktów za test.

Po ukończeniu testu poziomującego student otrzyma informację o poziomie znajomości języka obcego
(wynik zostanie przypisany do jednego z poziomów: A2, B1, B2.1, B2.2). Student rozpocznie od II semestru zajęcia z lektoratu na poziomie wynikającym z uzyskanego w czasie testu poziomującego wyniku. Lektorat zakończy się obowiązkowym egzaminem certyfikacyjnym na poziomie B2.

Student rozpocznie od II semestru zajęcia z lektoratu na poziomie wynikającym z uzyskanego w czasie testu poziomującego wyniku. Niezależnie od wyniku testu student zobowiązany jest do uczestnictwa w lektoracie przez 4 semestry zgodnie z programem studiów. Lektorat zakończy się egzaminem.

Rejestracja żetonowa na lektorat w systemie USOS:

Na podstawie wypełnionego testu poziomującego student* otrzyma żeton, który pozwoli na rejestrację na zajęcia z lektoratu z danego języka i na wynikającym z testu poziomie.

Rejestracja żetonowa na lektorat w systemie USOS zaplanowana jest (termin może ulec zmianie) na dzień
18 lutego 2021 r. (od godz. 9:00) i będzie dostępna do 7 marca 2021 r. (do godz. 24:00). Rejestracja będzie się odbywać poprzez stronę internetową: http://ul.amu.edu.pl/

Na powyższej stronie studenci znajdą również szczegółowe informacje związane z przebiegiem rejestracji żetonowej na zajęcia z lektoratów.

*) Studentów Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie, Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Słubicach oraz Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu nie obowiązuje rejestracja na lektoraty języków obcych przez system rejestracji żetonowej.

18 grudnia 2020 r.

Sekcja Spraw Studenckich

Centrum Wsparcia Kształcenia

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński

Drukuj stronę Zarządzanie stroną

Kalendarz wydarzeń
 
ZASADY ZAMIESZCZANIA INFORMACJI NA STRONIE WYDZIAŁU WNGiG

 

TURYSTYKA I REKREACJA
1. MIEJSCE
PERSPEKTYWY 2020
 
KIERUNEK GEOINFORMACJA LAUREATEM CERTYFIKATU
 
"STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ" 2019 - WYRÓŻNIENIE DLA KIERUNKU GEO-GRAFIKA
 
"STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ" - WYRÓŻNIENIE DLA KIERUNKU GEOINFORMACJA
 
WYRÓŻNIAJĄCA OCENA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ DLA KIERUNKU GEOGRAFIA I TURYSTYKA I REKREACJA
 
WNGiG UHONOROWANY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO GEOGRAFICZNE




WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI







Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych | ul. B. Krygowskiego 10, 61-680 Poznań | tel. 618296111 | wngig@amu.edu.pl

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.