Ostatnio dodane wiadomości i wydarzenia

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na spotkanie w formie on-line, które odbędzie się w czwartek 8 kwietnia o godz. 18:00. W programie prelekcja pana Ryszarda Krzysztofa Borówki pt.: „Morze Południowochińskie: warunki środowiskowe, rozwój podczas górnego czwartorzędu”.
Więcej...Serdecznie zapraszamy na trzecią konferencję pt. "Środowisko przyrodnicze jako obszar badań", która odbędzie się 27.05.2021 r. Szczegółowe informacje zawiera komunikat I. Po konferencji wydana zostanie monografia - szczegóły w komunikacje.
Więcej...Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na spotkanie w formie on-line, które odbędzie się w czwartek 11 marca o godz. 18:00. W programie prelekcja pana Radosława Nawrota pt.: „Jak Aborygeni zmienili Australię? Jak Australia zmieniła Aborygenów?”.
Więcej...
Kształty i rozmiary form terenu, ich pochodzenie, ewolucja i wiek są przedmiotem badań geomorfologów. Wiedza o ukształtowaniu powierzchni Ziemi jest niezbędną podstawą we wszelkich interdyscyplinarnych opracowaniach środowiskowych w różnych skalach przestrzennych. Geomorfologia jest nauką o dużym znaczeniu praktycznym, ponieważ wiele procesów morfogenetycznych stanowi istotne zagrożenie dla działalności człowieka i coraz częściej powoduje znaczne szkody gospodarcze, a nawet ofiary w ludziach.
Więcej...Rada Doskonałości Naukowej informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875), zmianie uległo dotychczasowe brzmienie art. 179 ust. 4 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669 z późn. zm.).
Więcej...
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy i Studentki oraz Studenci
Serdecznie dziękujemy za dotychczasowa obecność podczas webinarów projektu „Świadomy UAM- w chorobie i niepełnosprawności” i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych. Projekt to cykl warsztatów skierowany do społeczności akademickiej, który otrzymał dofinansowanie w jesiennej edycji konkursu Kowadło 2.0
Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych | ul. B. Krygowskiego 10, 61-680 Poznań | tel. 618296111 | wngig@amu.edu.pl
Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.